Taping twarzy – na co pomaga? 10 zalet stosowania tapingu

Taping twarzy to technika rozluźniania mięśni za pomocą specjalnych taśm kinesiotapingowych. Służą do rozluźnienia napiętych mięśni, wygładzenia zmarszczek i podniesienia owalu twarzy.

Przyzwyczailiśmy się do nich już przez lata, kiedy stały się bardzo popularne w środowisku sportowym i na niejednym boisku mogliśmy zobaczyć muskularne uda czy mocne barki pokryte w charakterystyczny sposób wielobarwnymi łatami. Istnieje kilka różnych możliwości tapingu, w tym:

Ale celem tego artykułu jest dowiedzieć się, w czym naprawdę pomaga taśma. Postaramy się również zrozumieć, czego możemy się spodziewać po tapingu twarzy i jak naprawdę jest ono skuteczne, zwłaszcza w kobiecych zabiegach upiększających. Dlatego rozwiejemy wszystkie nasze wątpliwości i przyjrzymy się 10 głównym zaletom stosowania kinesiotape na twarzy.

W krótkim czasie taśmy stały się lekarstwem na wiele dolegliwości mięśni, ścięgien i powięzi. Skutecznie je łagodziły i regenerowały. Pomogły również unieruchomić stawy i wyrównać kości, mięśnie i ścięgna.

Taping twarzy to nie tylko zabawna ozdoba, ale pełnoprawny zabieg upiększający, który należy szczególnie docenić w kontekście odmładzania twarzy. Jest to jeden z najskuteczniejszych czynników, które kobiety mogą stosować na wiotczenie skóry i zmarszczki wokół czoła, policzków i podbródka. Działa na wszystkie problemy z rysami twarzy, takie jak zmarszczki, worki pod oczami lub zmarszczki na nosie, ustach lub okolicy szyi. Skoro tak dobrze działały na dużych obszarach naszej skóry, dlaczego nie miałyby działać na nasze mięśnie twarzy? Tak narodził się pomysł wykorzystania ich do usprawnienia pracy mięśni twarzy.

Taping twarzy, inaczej zwany estetycznym tapingiem lub kinesiotapingiem, to metoda oklejania twarzy taśmami dynamicznymi (taśmy) stosowaną w kinesiotapingu. Rosnące zainteresowanie naturalnymi metodami odmładzania sprawia, że ​​coraz popularniejsze staje się plastrowanie twarzy, a zastosowanie taśm kinezjologicznych wykroczyło poza obszar rehabilitacji sportowców. Kinesiotape nakłada się bezpośrednio na skórę lub na opatrunek lub żel. Istnieje wiele różnych rodzajów plastrowania, ale wszystkie mają jeden cel, aby poprawić wydolność mięśni twarzy. Każdy rodzaj taśmy ma swój własny wpływ na skórę i tkankę mięśniową. Kiedy taśma kinesio nałożona jest na twarz, napina ją, co sprawia, że ​​zmarszczki są mniej widoczne i podciąga policzki, co skutkuje wygięciem ust i naturalnym uśmiechem.

Jest to metoda terapii powięziowej polegająca na czasowym oklejaniu twarzy taśmami kinesiotapingowymi. Ich zadaniem jest obniżenie napięcia powierzchniowego. Taping twarzy pomaga rozluźnić mięśnie i przywrócić elastyczność skóry. Podnosi owal twarzy, spłyca drugi podbródek, lwią zmarszczkę i fałdy nosowo-wargowe, wspomagając pracę mięśni i przywracając im właściwy ton. Sprzyja również lepszemu dotlenieniu tkanek, poprawia mikrokrążenie krwi i przepływ limfy, dzięki czemu możemy liczyć na pozbycie się obrzęków i siniaków. Pobudzane jest również mikrokrążenie skóry, co wspomaga proces przemiany materii. Liczne badania dowiodły, że taping nie szkodzi organizmowi i jest całkowicie bezpieczną metodą liftingu rysów twarzy. Dodatkowo działa bardzo korzystnie na wszystkie warstwy skóry.

Zalety stosowania kinesiotapingu zamiast zastrzyków estetycznych są oczywiste. Pierwszy to efektywność kosztowa.

Facial taping w domu to skuteczny zabieg anti-aging, który przynosi wymierne efekty w postaci uelastycznienia skóry i wymodelowania owalu twarzy. Nie pokładaj jednak wszystkich nadziei w kinesiotapingu estetycznym, ponieważ nie zatrzyma on upływu czasu, a jedynie spowolni jego działanie na skórę. Taping twarzy w domu wymaga systematyczności i wzmocnienia swojego działania poprzez automasaż twarzy.

Jakie są zalety modelowania twarzy za pomocą taśm?

1. Zmniejszenie napięcia mięśniowego

2. Wygładzanie zmarszczek

3. Zmniejszenie widoczności blizn

4. Podnoszenie kącików ust

5. Redukcja podwójnego podbródka

6. Zwiększenie elastyczności skóry

7. Poprawa przepływu limfy

8. Dotlenienie komórek

9. Detoksykacja tkanek

10. Poprawa samopoczucia

Taśmy kinezjologiczne na twarz powinny być najwyższej jakości, ponieważ skóra na twarzy jest wrażliwa. Warto zwrócić uwagę na fakt, że klej zastosowany na taśmach jest przebadany dermatologicznie. Dlatego oklejanie twarzy najlepszymi taśmami do kinesiotapingu jest niezbędne, aby osiągnąć maksymalne rezultaty. Tego typu taśmy zapewnią najlepszą wydajność dla Twojej skóry. Pełnią swoją funkcję łagodzenia napięcia mięśni twarzy i poprawy elastyczności bez żadnych bolesnych skutków ubocznych. To kolejna ważna zaleta, która zapewnia bezpieczeństwo użytkowania tego typu taśm. Jeżeli w domu wykonujemy taping na twarz, to terapia przeciwzmarszczkowa powinna być wykonywana w nocy, po wieczornej pielęgnacji. Mówi się, że taśmy nadają się do noszenia na twarzy od 6 do 8 godzin, więc noc będzie idealnym momentem w ciągu dnia, aby zmaksymalizować moc taśm. Jeśli rano nałożysz je na twarz, możesz wykorzystać pozostały czas na inne czynności, które pomogą twarzy się zrelaksować.

Żadna kobieta nie przejdzie bez rozważenia, jak silne są jej mięśnie twarzy. Ponadto wiele osób dzisiaj wie, jak ważne jest posiadanie dziecięcego owalu twarzy, dlatego istnieje coraz większe zapotrzebowanie na chirurgów plastycznych zajmujących się estetyką w zakresie odmładzania kobiet. Estetyczny taping twarzy jest o wiele skuteczniejszy niż tradycyjne metody, ponieważ przywraca elastyczność skóry i przynosi naturalne rezultaty osobom, które je stosują.

Dodatkowo taśma redukuje drugi podbródek, lwią zmarszczkę i fałdy nosowo-wargowe poprawiając jednocześnie pracę mięśni twarzy. Taping twarzy pozytywnie wpływa na mikrokrążenie skóry, co umożliwia oczyszczenie i detoksykację jej komórek, w wyniku czego możemy spodziewać się widocznych zmian w 85% przypadków.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *