Pędzle do makijażu – którego używać i czym się różnią?

Wybór pędzli do makijażu jest ogromny. Do wyboru są dziesiątki kształtów i stylów pędzli, z których każdy ma określony cel. Jeśli jesteś nowy w makijażu, sama liczba dostępnych opcji może być przytłaczająca. Nigdy strach! Ten post ma na celu pomóc Ci dowiedzieć się, jakich pędzli potrzebujesz do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

Jeśli nosisz podkład w płynie i chcesz uzyskać efekt aerografu: im gęstsze włosie na pędzlu, tym większa kontrola nad kryciem. Gęsto upakowany pędzel do polerowania zapewni gładkie wykończenie bez widocznych nierówności czy łat.

Jak zdecydować, które z nich są najważniejsze w makijażu? Pędzle występują we wszystkich kształtach, rozmiarach, ilościach i rodzajach włosia. Ich dobór zależy w dużej mierze od rodzaju makijażu, jaki zamierzamy wykonać. Do prostego, nieskomplikowanego makijażu dziennego wystarczy kilka podstawowych pędzli i na nich dziś skupimy naszą uwagę. Jakość pędzli jest bezpośrednio związana z ceną. Tanie pędzle mają zwykle krótkie włosie, które z czasem może odpaść lub pęknąć. Dlatego nie warto oszczędzać na pędzlach do makijażu. Nasze ulubione pędzle to te, które mają miękkie, grube i gęste włosie. Są na tyle stabilne, że zawsze mogą być używane bez pękania, rdzewienia lub uszkodzenia w jakikolwiek sposób. Tego rodzaju pędzle do makijażu ułatwiają równomierną aplikację produktu i tworzą nieskazitelną bazę dla Twojej twarzy. Mając te narzędzia w Twoich rękach, możesz stworzyć swój makijaż od podstaw – bez względu na okazję. Nie ma zbioru zasad dotyczących wyboru odpowiednich pędzli do makijażu, ponieważ każdy z nas ma własne preferencje i potrzeby. Na rynku dostępne są produkty wysokiej jakości w każdym przedziale cenowym i na każdą kieszeń.

Jak używać?

Szczerze mówiąc nie jestem profesjonalną wizażystką i nie mam nawet doświadczenia w eksperymentowaniu z kosmetykami.

Pędzle do makijażu to inwestycja we własny wygląd. Dobrej jakości akcesoria posłużą nam przez lata. Pędzle do makijażu należy regularnie czyścić, zwłaszcza przed użyciem na drugiej twarzy. Zobaczmy, które pędzle są ważniejsze i praktyczne, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Okrągły pędzel to świetny wybór do nakładania i rozcierania podkładu. Okrągły kształt ma za zadanie pokrywać skórę całej twarzy lekkimi, równomiernymi pociągnięciami. Okrągłe pędzle doskonale sprawdzają się podczas tworzenia jednolitej bazy pod makijaż płynny lub kremowy lub do stosowania makijażu w proszku, dzięki czemu traci się mniej pudru. Pędzle okrągłe wykonane są z włókien naturalnych lub syntetycznych. Pędzle syntetyczne są trwalsze, ale pędzle naturalne mają bardziej atrakcyjny kształt z miękkimi końcówkami. Pędzle okrągłe są dostępne w różnych rozmiarach, od dużych do małych.

Nie wszystkie pędzle do cieni do powiek wyglądają podobnie i mają to samo przeznaczenie i położenie podczas aplikacji kosmetyków. Płaski pędzel do cieni świetnie nadaje się do oddawania koloru np. w załamaniu powieki lub w kąciku oka.

Płaska szczotka:

Językowy, płaski pędzel jest niezbędny do nakładania cieni na całą powiekę. Płaskie pędzle syntetyczne doskonale nadają się do kremowych produktów m.in. do aplikacji cieni bazowych lub kremowych. Pędzle o większej puszystości, wykonane z naturalnego lub syntetycznego włosia, szybko i sprawnie nałożą odcień bazowy na całą powiekę. Wielkość takiego pędzla należy dostosować do wielkości powieki. Szczotka kulkowa

To precyzyjny pędzelek, którym można podkreślić załamanie powieki. Rozmiar i zbite włosie jest ważne, ponieważ to od nich zależy blendowanie cienia. Jeśli pędzel jest bardziej puszysty, możesz nałożyć cień w załamaniu i jednocześnie go rozetrzeć. Niewielkim i kompaktowym pędzelkiem w kształcie kulki można również nałożyć rozświetlacz w wewnętrznym kąciku, rozświetlić łuk brwiowy, rozetrzeć kreskę wzdłuż linii rzęs oraz podkreślić dolną powiekę. Okrągły pędzel należy używać z paletą, aby uzyskać miękką, równomierną aplikację cienia.

Pędzel do cieni do powiek służy do nakładania i rozcierania cieni na powiece, linii brwi oraz całej powiece. W większości przypadków tym pędzlem nakłada się bezbarwny cień do powiek. Pędzle do cieni do powiek dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i kształtów: od małych pędzli do nakładania niewielkiej ilości makijażu po duże dłonie. Kształt główki szczoteczki również różni się w zależności od rodzaju makijażu.

Grube pędzle nakładają na skórę równomierną warstwę pudru, różu lub bronzera. Pędzle z krótkim włosiem nadają się do aplikacji produktów typu pudrowego np. pudru do twarzy, pudru mineralnego w kompakcie czy różu. Jeśli użyjesz dużego pędzla z dłuższym włosiem, możesz również nałożyć sporą ilość produktu. Pędzle do pudru są dostępne w wielu różnych rozmiarach i kształtach: od większych po mniejsze i od bardziej kompaktowych po luźne.

Pędzel do blendowania:

Pędzel do blendowania to niezbędnik, jeśli chcesz stworzyć makijaż z perfekcyjnym przejściem kolorów i zmiksować cienie w delikatną mgiełkę. Pędzel do blendowania wraz z gąbką do blendowania zapewnia doskonałe wykończenie, ponieważ nie jest tak szorstki jak gąbka. Pędzel do blendowania może być również użyty do nałożenia białego cienia pod brwi, aby je otworzyć.

SZCZOTKA JĘZYKOWA

Okrągły pędzel Lingual przeznaczony jest do malowania i rozmazywania cieni na dolnej linii rzęs lub do tworzenia objętości lub lekkiego cieniowania w kształcie litery „V” od zewnętrznego kącika oka do kącika ust i w dół.

Dla mnie to najważniejszy pędzel, bo dobrej jakości akcesorium ułatwia wykonanie makijażu i sprawia, że ​​jego wykonanie jest proste i przyjemne. Od dawna szukam dobrego pędzla do blendowania, a ze względu na to, że codziennie używam makijażu – to mój makijaż niezbędny. Miałem już wiele pędzli różnych producentów, od drogich po tanie. Chętnie podzielę się z Tobą moim doświadczeniem.

Używam wyłącznie pędzli syntetycznych, ponieważ są trwalsze i mają znacznie lepszy kształt niż pędzle z naturalnego włosia. Pędzle syntetyczne są sprzedawane w wielu sklepach w rozsądnych cenach (uwierz mi – pędzel można znaleźć za mniej niż 10 dolców).

Dobry pędzel do blendowania nie jest łatwym zadaniem.

Kątowy pędzel do eyelinera i brwi

Przydaje się zarówno do brwi, jak i do aplikacji eyelinera. Za pomocą skośnego pędzelka łatwo zaznaczyć dolną i górną linię brwi i nadać im ładny kształt. Za pomocą syntetycznego pędzelka możesz aplikować zarówno cienie prasowane, jak i kremowe produkty do brwi, m.in. pomada.

Ostateczny efekt makijażu w dużej mierze zależy od pędzli i akcesoriów. Akcesoria stosowane w makijażu oczu to „must have” każdej kobiety. Wybór jest ogromny, ale podstawowe pędzle i narzędzia do makijażu oczu nie zmieniają się od wielu lat. Jak zdecydować, które z nich są najważniejsze?

Pędzel do eyelinera

Może być używany do nakładania eyelinera, korektora lub cieni do powiek. Pędzel ołówkowy narysuje kreskę, a następnie wyszczotkuje ją, dzięki czemu makijaż gładko utrzyma się na skórze i uzyska bardzo ładne wykończenie.

Pędzel do mieszania

Doskonały do ​​tworzenia miękkiego przejścia między kolorami.

Pędzel do cieni

Powinien być stosowany za każdym razem, gdy nakładasz makijaż. Na przykład, aby nałożyć i zblendować cień do powiek, wtopić kolor powiek w eyeliner itp. Wybór tego pędzla to jedna z najważniejszych decyzji w makijażu. Im więcej tym lepiej! 

Ilość pędzli jest ogromna, ale to będzie pierwszy krok w Twojej podróży do makijażu. Wypróbowałam wiele różnych marek i rodzajów pędzli i mam wybór, który idealnie odpowiada moim potrzebom.

Wiem o czym mówię – wiele kobiet wokół mnie używa tylko jednego pędzelka i nigdy nie używa innych. Moim zdaniem tego rodzaju pędzle (eyeliner, cień do powiek) należy używać inaczej niż w innych obszarach twarzy (czoło, policzki itp.); pędzel należy stosować w linii rzęs, a nie tylko jednym kolorem.

Czy uważasz, że pędzel jest niezbędny? Czy masz już te uwielbiane i starannie dobrane pędzle? Dla mnie to niezbędny dodatek do makijażu. Bez nich trudno będzie prawidłowo wykonać makijaż.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *