Mikrodermabrazja – opis i zalety tej metody

Mikrodermabrazja to jedna z najnowocześniejszych metod wygładzania i regeneracji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Polega ona na złuszczaniu zrogowaciałych warstw skóry za pomocą diamentowej głowicy emitującej mechaniczne cząsteczki. Jest to bezbolesny zabieg zapewniający natychmiastowe efekty.

Mikrodermabrazja nie powoduje nieprzyjemnych odczuć, jest całkowicie bezpieczna i komfortowa dla skóry. Wszystko to dlatego, że proces jest kontrolowany w celu uniknięcia uszkodzenia skóry. W rezultacie usuwa się wszelkie przebarwienia, blizny po trądziku, drobne zmarszczki oraz luźna skóra, a także pomaga poprawić koloryt skóry.

Mikrodermabrazja ma wiele zalet, które przyciągają pacjentów. Po pierwsze, jest to bezbolesny zabieg, wykonywany w gabinecie, w którym widoczne są natychmiastowe rezultaty – skóra wygląda na czystszą, jędrniejszą i landrynkowatą po pierwszym seansie. Przynosi pożądane rezultaty po kilku zabiegach. Efekty zabiegu utrzymują się przez kilka miesięcy bez konieczności powtarzania zabiegu wygładzającego. Co więcej, nie ma okresu rekonwalescencji po zabiegu, więc można kontynuować codzienną rutynę bez przerwy.

Kto może stosować mikrodermabrazję?

Mikrodermabrazja jest to rodzaj zabiegu wykorzystującego mikroskopijne cząsteczki aluminiowe, urządzenie do mikrodermabrazji lub diamentowe pad, by złuszczać powierzchowne warstwy skóry. Takie zabiegi często stosowane są w celu poprawy wyglądu skóry, usuwania zmarszczek, plam starczych, przebarwień, zaskórników i zmian trądzikowych. W zależności od rodzaju stosowanego urządzenia, mikrodermabrazja może być wykonywana profesjonalnie, lub w domu.

Mikrodermabrazja jest skutecznym i bezpiecznym zabiegiem skóry, dla osób, które pragną polepszyć wygląd skóry. Procedura ta jest szczególnie skuteczna w przypadku skóry zmęczonej, z wiekiem zmieniającej się, przesuszonej, skłonnej do trądziku, z rozszerzonymi porami i bliznami potrądzikowymi. Ponieważ mikrodermabrazja pozbawiona jest bolesnych elementów, jest odpowiednia dla ludzi w każdym wieku i wielu rodzajów skóry. Mikrodermabrazja może być bezpiecznie wykonywana nawet u osób z bardzo wrażliwą skórą.

Kobiety i mężczyźni powinni skonsultować się z lekarzem, zanim zaczną stosować mikrodermabrazję w domu, ponieważ procedura ta nie jest dla wszystkich odpowiednia. Osoby, które mają przerwany nabłonek skóry, powinny być ostrożne i ograniczyć stosowanie mikrodermabrazji. Przed wykonaniem mikrodermabrazji lub przed zakupieniem jakiegokolwiek produktu do mikrodermabrazji, osoby o skórze wrażliwej lub skłonnej do alergii powinny skonsultować się z lekarzem.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *