Masaż twarzy według Japończyków

Masaż twarzy według Japończyków jest jednym z najstarszych i najskuteczniejszych rodzajów tego typu zabiegów na świecie. Jest to stosunkowo niewymagający i łatwy, a jednocześnie skuteczny, zabieg upiększający. Ma on za zadanie zmniejszenie zmarszczek i ściągnięcia skóry twarzy, co sprawia, że staje się ona bardziej elastyczna i młoda. Dodatkowo poprawia się też procesy metaboliczne skóry.

Masaż twarzy japońskiej jest wykonywany przy użyciu specjalnych, delikatnych dłoni, które wykonują stosunkowo szybkie ruchy. Masaż zaczyna się od głowy, która wykonywana jest techniką okrężnych ruchów. Następnie masuje się policzki, czole, szyję, żuchwę i skronie, po czym przechodzi się do podbródka. Kolejnym etapem jest masowanie całej twarzy przy użyciu większych okrężnych ruchów. Masaże są powtarzane dwa razy, po czym skóra jest lekko chłodzona.

Masaż twarzy wg Japończyków daje natychmiastowe rezultaty i wewnętrzne ukojenie. Dzięki jemu można odczuć ulgę od bólu i napięcia twarzy. Wykonując go regularnie można zauważyć widoczne poprawy wyglądu skóry oraz jej kondycji. Jest to zabieg bezpieczny i zalecany dla wszystkich rodzajów skóry.

Japoński sposób na młodą twarz czyli dogłębny masaż twarzy

Japonki są słynne z pięknej, młodej skóry twarzy. Nic dziwnego, że nauczyły się wykonywać specjalny, dogłębny masaż twarzy, zwany shiatsu. Jest on bardzo skutecznym sposobem na odmłodzenie twarzy oraz jej regenerację. W trakcie masażu wykorzystuje się punkty na twarzy, jak również punkty energetyczne połączone z nerwami twarzy. Te akupresurowe punkty aktywizują energię chi i poprawiają mikrokrążenie skóry. Jak się okazuję, masaż twarzy zwiększa produkcję kolagenu i elastyny – proces odpowiedzialny za nawilżacje i wygładzenie skóry.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zaleca się, aby masaż twarzy wykonywać regularnie, dwa razy w tygodniu. W trakcie jednego masażu wykonywane są specjalne ruchy masujące, głaskanie, przygniatanie i rozciąganie skóry. Wszystko po to, aby skóra stała się bardziej elastyczna i gładsza.

Masaż twarzy jest skutecznym i w pełni bezpiecznym sposobem na lepszy wygląd skóry. Może być wykonywany nie tylko w salonach kosmetycznych, ale też w domu. Poleca się stosowanie specjalnych olejków i metod masażu do poszczególnych obszarów twarzy, aby całość była jak najbardziej wydajna.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *